Dýně na trhu

S nadcházejícím podzimem přichází i čas dýní, které se staly symbolem podzimu. Oblíbené jsou nejen jako dekorace zahrádek a okenních parapetů, ale především v kuchyni. A to jak ve slané, tak ve sladké podobě.

Dýně nejen, že krásně vypadají, ale navíc jsou zdravé, obsahují provitamin A, vitaminy skupiny B, vápník, draslík, hořčík, železo, zinek a fosfor.

Rádi bychom sobotní farmářský trh na Vráži věnovaly právě dýním. Ve stánku Alžběty Havránkové budete moci ochutnat dýňové muffiny, dýňový koláč či dýňovou polévku. Pro děti je tentokrát ve výtvarné dílně, krom běžných aktivit, připraveno právě dlabání dýní. Svůj výrobek si samozřejmě budou moci odnést domů.

Na trhu bude možnost nákupu dýní, které právě teď dozrávají u farmářů. Můžete se těšit například na nejoblíbenější dýni v kuchyni hokkaido, dále dýni máslovou, muškátovou, špagetovou či dýně okrasné.

V případě příznivého počasí se bude akce opakovat i na posledním říjnovém trhu 22.10.2016

dyne

Dýně na trhu

4.10.2016

S nadcházejícím podzimem přichází i čas dýní, které se staly symbolem podzimu. Oblíbené jsou nejen jako dekorace zahrádek a okenních parapetů, ale především v kuchyni. A to jak ve slané, tak ve sladké podobě. Dýně nejen, že krásně vypadají, ale navíc jsou zdravé, obsahují provitamin A, vitaminy skupiny B, vápník, draslík, hořčík, železo, zinek a […]

Med, včelky, korálky i to budou farmářské trhy na náměstí v Centru Vráž

12.9.2016

Farmářské trhy na Vráži v Černošicích během několika týdnů dostály svého záměru proměnit každou sudou sobotu náměstí v Centru Vráž v jedno velké příjemné tržiště, kde si rádi nejen nakoupíte, ať už kvalitní ovoce, zeleninu, vejce, jogurty, marmelády, pečivo, domácí uzeniny, slovenské sýry, koření a různé speciality, ale i příjemně posedíte s přáteli.

Dvoje trhy v Černošicích

16.6.2016

Článek z černošických Informačních listů, kde Michael Pánek vysvětluje, jak došlo k tomu, že jsou nyní v Černošicích dvoje farmářské trhy.