Med, včelky, korálky i to budou farmářské trhy na náměstí v Centru Vráž

Farmářské trhy na Vráži v Černošicích během několika týdnů dostály svého záměru proměnit každou sudou sobotu náměstí v Centru Vráž v jedno velké příjemné tržiště, kde si rádi nejen nakoupíte, ať už kvalitní ovoce, zeleninu, vejce, jogurty, marmelády, pečivo, domácí uzeniny, slovenské sýry, koření a různé speciality, ale i příjemně posedíte s přáteli.

Třeba u dobré kávy v jedné ze dvou kaváren nebo si k tomu zahřešíte s dortíkem či zákusky nabízených hned na čtyřech stáncích. Nikomu zde nevadí, že se se zakoupenou kávou usadíte na zahrádce kavárny s dobrotou od „konkurence“. Se vzrůstající popularitou trhů je občas nelehké ukořistit nějaké to místo k sezení, ale vezměte si sebou deku – trávníky kolem náměstí k pohodlí přímo vybízí.

Stále větší oblibě se těší stánek, který nabízí snídani v podobě míchaných vajíček či palačinek. Na každých trzích mají možnost se Vaše děti zdarma vydovádět na skákacím hradu nebo mohou vyrábět v malé výtvarné dílničce na různá témata. Několikrát proběhla i oblíbená korálková dílna, při které je možnost si korálky zakoupit.

fotka včelyNa sobotním trhu 24.9. se můžete těšit na speciální stánek, kde bude k prodeji ve velmi omezeném množství med přímo z Vonoklas. Víc než o vlastní prodej medu však půjde o přiblížení chovu včel a to s prezentací úlů, potřebného náčiní k získávání medu atd. Děti si budou moci po celou dobu trhu (8-12hod) vyzkoušet včelařskou kuklu, která chrání před včelím bodnutím, ochutnat zákusky z medu, nazdobit si vlastní medový perníček či vyrobit malou svíčku z pravého vosku. Vlastní přednáška bude probíhat od 10hod. Medu k prodeji bude dostatek u včelaře z Nového Knína a možná i z Černošic. Je se tedy na co těšit. V říjnu nás pak čeká velká úroda dýní a určitě proběhne i jejich vyřezávání. Trhy se na Vráži konají každou sudou sobotu až do konce října. V prosinci pak připravujeme tradiční již 7. Mikulášské trhy s bohatým doprovodným programem pro děti. Těšíme se na Vás.

Kristýna Pánková,
organizátorka trhů na Vráži

Dýně na trhu

4.10.2016

S nadcházejícím podzimem přichází i čas dýní, které se staly symbolem podzimu. Oblíbené jsou nejen jako dekorace zahrádek a okenních parapetů, ale především v kuchyni. A to jak ve slané, tak ve sladké podobě.

Med, včelky, korálky i to budou farmářské trhy na náměstí v Centru Vráž

12.9.2016

Farmářské trhy na Vráži v Černošicích během několika týdnů dostály svého záměru proměnit každou sudou sobotu náměstí v Centru Vráž v jedno velké příjemné tržiště, kde si rádi nejen nakoupíte, ať už kvalitní ovoce, zeleninu, vejce, jogurty, marmelády, pečivo, domácí uzeniny, slovenské sýry, koření a různé speciality, ale i příjemně posedíte s přáteli. Třeba u dobré kávy v jedné […]

Dvoje trhy v Černošicích

16.6.2016

Článek z černošických Informačních listů, kde Michael Pánek vysvětluje, jak došlo k tomu, že jsou nyní v Černošicích dvoje farmářské trhy.